redaktor - blog

Smoothies - sposób na zdrowie

Owocowo-warzywne koktajle, o gęstej i kremowej konsystencji zwane smoothies cieszą się coraz większą popularnością. I nie ma się co dziwić! To w końcu zdrowa przekąska w formie pysznego napoju, stworzonego od początku do końca domowymi sposobami. Do ich przygotowania niezbędne są świeże owoce, ale sprawdzają się tu również warzywa, takie jak: sałata, burak, seler, marchew, szpinak, kapusta włoska czy jarmuż. Znane są również przepisy na pyszne smoothie z dodatkiem pietruszki, pokrzywy czy kolendry.

5 zasad dla szczupłej sylwetki

Kto nie chciałby mieć szczupłej sylwetki, jednocześnie ciesząc się zdrowiem i swobodą żywieniową? Ciężko będzie takie osoby znaleźć. Dlatego dzisiaj wybrałem dla Ciebie 5 zasad, które przybliżą Cię do tego celu.

Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Ostatnio, na skutek jednego z filmów dokumentalnych wyreżyserowanych przez Jamesa Camerona, które można zobaczyć w różnych serwisach VOD mówi się bardzo dużo na temat diet roślinnych. Prawie każdemu po zapoznaniu się z produkcją, która zgodnie z tytułem miała zmienić zasady gry, zwłaszcza w sporcie, zastanawia się czy dieta wegańska to jedyna słuszna dieta i czy powinien zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Strony